Nazlı Gelin’in Sosyetik Arkadaş Çevresinden Sabancı Gelini Olmaya Uzanan Hikâyesine Dair Bilinmeyen Detaylar

Hacı Sabancı’nın eşi, Arzu Sabancı’nın da biricik gelini Zeynep Nazlı Sabancı; geçtiğimiz günlerde kayınvalidesinin adını verdiği kızı Arzu Alara’yı kucağına aldı. Biz kendisini Bursalı bir ailenin kızı Zeynep Nazlı Kayı olarak tanısak da o şu an bir Sabancı. 

Nazlı Sabancı’nın Bursa sosyetesinden Türkiye’nin en ünlü ailelerinden birine gelin gitme hikâyesini ve yaşadığı değişimi biraz konuşalım istedim…

Nazlı Kayı, aslında Gülşah-Ender Alkoçlar çiftinin kızları Aslışah Alkoçlar sayesinde İstanbul sosyetesinin genç nesli arasına giriş yaptı. Nazlı Kayı, Aslışah Alkoçlar’ın çok eski arkadaşı.

Hakan Sabancı ile Aslışah Alkoçlar’ın aşk yaşadığı dönemde Aslışah Alkoçlar Arzu Sabancı’nın müstakbel gelini; Nazlı Gelin de sadece Aslışah’ın arkadaşıydı ancak işler bir süre sonra değişmeye başladı.

Bildiğimiz kadarıyla Şeyma Subaşı’yla Aslışah Alkoçlar sayesinde arkadaş olan Nazlı Kayı, yakın dostu Aslışah’ın Şeyma Subaşı’yla küsmesi üzerine seçimini yaptı ve Aslışah dostunu defterden sildi. Tabii iddialar bu yönde, tam olarak bilemiyoruz.

Ardından da Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı’nın düğününe katılan Nazlı Kayı, burada Sabancıların hem komik hem de medyatik oğlu Hacı Bey ile tanıştı.

İkili ardından hepimizin de bildiği üzere aşk yaşamaya başladı ve herkes Aslışah Sabancılara gelin olacak derken bir anda küstüğü arkadaşı Nazlı; Hacı Sabancı ile ciddi bir birlikteliğe adım attı.

Nazlı Kayı, aslında Bursa sosyetesinin tanınan ismi Güneş Dimili’nin kızı. Güneş Dimili, İş İnsanı Kaan Dimili ile olan evliliği sayesinde Bursa’nın tanınan isimlerinden biri hâline gelmiş. İddialar bu yönde yani.

Bursa sosyetesinden tanınan bir ailenin kızı olan Nazlı, Hacı Sabancı ile aşk yaşamaya başladıktan sonra bir anda tüm Türkiye’nin merak ettiği bir isim hâline geldi tabii.

Oğlunun Özge Ulusoy ile olan ilişkisini onaylamayan Arzu Sabancı, Nazlı Kayı’ya ilk günden bu yana sıcak baktı tabii. Koç Lisesi mezunu olan Nazlı Kayı, Londra’daki University Of Westminster’da eğitim görmüş; Sabancı Ailesine de uygun bir gelin adayı olarak görüldü hep.

Tabii ailesi her ne kadar varlıklı olsa da bir Sabancı değillerdi… Nazlı Kayı, bir röportajında, takip ettiği markalar olduğunu ama alım gücünden dolayı hepsini alamadığını söylemişti.

Bir Külkedisi masalının içinde olmasa da Nazlı Kayı’nın gitgide yaşadığı değişim de görülmeye değerdi tabii… Alım gücünün yükselmesi ve daha çok göz önünde bulunmaya başlamasıyla birlikte Nazlı Kayı epey değişti.

Üvey babası Ömer Dimili’yi kaybettiği için düğünü ertelenen Nazlı Kayı, resmi olarak 2021 yılında Sabancı ailesine katıldı.

Bir yıl sonra da Çırağan Sarayı’nda görkemli ve dillere destan bir düğün yaptılar tabii… Eee koskoca Hacı Sabancı bir nikahla yetinmeyecekti elbette.

Ardından da geçtiğimiz günlerde kayınvalidesi Arzu Sabancı’nın da adını verdiği Arzu Alara Sabancı’yı dünyaya getirdi Nazlı Sabancı.

Şu anda ise hem zarafeti hem lüks hayatı hem de değişimiyle epey konuşuluyor…

Nazlı Sabancı, Hacı Sabancı’nın evlenmeden önce de oturduğu Vaniköy’deki muhteşem o yalıda oturuyor şu an…

Arzu Alara’nın annesi ve Arzu Sabancı’nın biricik gelini Nazlı Gelin şu an İstanbul sosyetesinin en çok konuşulan ismi anlayacağınız…

Yorumlarda buluşalım! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x