Titanik’in ünlü kapısı rekor kırdı


James Cameron’un tarihi destanı, 1997’de vizyona girdiğinden bu yana beyazperdedeki en başarılı filmlerden biri olmayı sürdürüyor.

Filmin ikonik kapısı açık artırmada 718 bin 750 dolara satıldı ve efsanevi filmin mühim bir aksesuarı haline getirdi.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Kate Winslet’in Rose’unu hayatta tutan ve Titanik’ten günümüze kalan kapısı açık artırmada satıldı.

Ünlü kapı, Heritage Auctions’ın Planet Hollywood Hazineleri etkinliğinde 718 bin 750 dolar fiyatla açık artırmada alıcı buldu. Bu fiyat, Indiana Jones’un The Temple of Doom’daki kırbacı ve The Shining’deki balta da dahil olmak üzere diğer ünlü aksesuarların satışından daha büyük bir miktar…

Winslet’in filmde giydiği şifon elbise de müzayedede 125 bin dolardan daha düşük bir fiyata alıcı buldu.

Titanik Kapısı Nasıl Bu Kadar Tartışma Kaynağı Haline Geldi…

Kimine göre Jack’in gerçekten üzerine sığıp sığmayacağı şüpheliydi.

Titanik kapısı filmin doruk noktasında önem kazanıyor. Batan gemiden düşen Jack ve Rose, Atlantik’in dondurucu sularında hayatta kalma mücadelesi verir.

Rose bir kapıya tutunur ve Jack’in oraya sığamayacağını hemen anlarlar. Nihai romantik fedakarlıkta Jack, Rose’un sudaki hipotermi nedeniyle ölümüyle karşı karşıyayken kapıdan kayıp gitmesine izin verir.

Yıllar boyunca, bu kapı sahnesi önemli bir olgusal tartışmanın nedeni haline geldi: Jack’in aslında kapıya sığabileceği.

2012’deki bir bölümde MythBusters, kapının boyutuna göre Jack ve Rose’un her ikisinin de makul bir şekilde kapıya sığabileceği sonucuna varmış, tartışmaları yeniden alevlendirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x