Teknoloji Liderleri’nin gündemi ‘Yapay Zeka’

DataExpert’in katkıları ve BMI Business School’un organizasyonuyla 21 Mayıs Salı günü Türkiye’nin teknoloji alanındaki önemli karar alıcılarını ve düşünce önderlerini bir araya getirecek Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde gündem ‘yapay zeka’ olacak. Liderler, bu yıl 2. kez düzenlenecek zirvede; global trendlerin, şirket stratejilerine ve yatırımlarına etkilerini, Türk teknolojisinin global pazardaki yerini, dijital dönüşümün sürdürülebilirliğini ve yapay zekâyı konuşacak.

QNB Finansbank, İş Bankası, Kalyon PV, Vestel, TOM Digital ana sponsorluğunda 21 Mayıs Salı günü Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul’da gerçekleşecek Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde, iş dünyasının bugünü ve geleceği ‘Re-Innovating In the Age Of AI’ temasıyla tartışılacak. Zirve bu yıl 2. kez yürütülen En Etkin 50 Teknoloji Lideri’nin ödül törenine de ev sahipliği yapacak.

Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde, şirketlerde teknoloji ve yapay zekanın ve dayanıklılığın önemi ele alınacak. Aynı zamanda Türk teknolojisinin global pazarlardaki yerinin yanı sıra global trendlerin, şirketlerin teknoloji stratejilerine ve yatırımlarına etkisinin de tartışılacağı zirvede, CIO’ların gözünden dijital dönüşümün sürdürülebilirliği ve yapay zekâ teknolojilerinin kullanımı gibi konular da masaya yatırılacak.

7 yıl ve üzeri tecrübe

En Etkin 50 Teknoloji Lideri Araştırması’na katılım gösteren Teknoloji Liderleri’nin yanıtlarına göre, son 1 yılda yatırım yaptıkları yenilikçi teknolojiler arasında bulut teknolojileri, yapay zeka, veri analitiği, dijital dönüşüm, siber güvenlik çalışmaları ön plana çıkıyor.

Belirli kriterlerle oluşturulan En Etkin 50 Teknoloji Lideri listesinde yöneticilerin yüzde 30’u yüksek lisans derecesine sahipken; yüzde 20’si ODTÜ, yüzde 20’si ise İTÜ mezunu. Bu üniversiteleri yüzde 12 ile Boğaziçi Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi takip ediyor. En Etkin 50 Teknoloji Lideri’nin yüzde 50’si, ortalama 7 yıl ve üstü üst düzey yöneticilik tecrübesine sahip.

20’nin üzerinde üst düzey konuşmacı var

Türkiye’nin teknoloji alanındaki önemli karar alıcılarına ve düşünce önderlerine ev sahipliği yapacak Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde 23’ün üzerinde üst düzey konuşmacı yer alacak. Zirvede yer alacak alanında uzman isimlerden bazıları şöyle: Hepsiburada CTO’su Alexey Shevenkov, Zorlu Enerji Genel Müdürü İnanç Salman, Kontrolmatik Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan, Google Cloud Ülke Kanal Lideri Dr. Serhan Yılmaz, Vestel CEO’su Ergün Güler, BCG Yönetici Direktör & Partner’i Roberto Ventura, KP Law Yönetici Ortağı Av. Onur Küçük, Securitas Bilgi Teknolojileri Ülke Yöneticisi Aykut Yılmaz, QNB Finansbank GMY Derya Düner, Global IT Bulut Mühendisliği Direktörü Burak Akusta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x