Eğlenceli zekâ testi: Resimde saklanmış 4 hatanın tamamını 9 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Zekâ testleri, beyin hücreleri arasındaki bağlantıların egzersiz yapmasını sağlayarak güçlenmesine sebep olur. Zihinsel çevikliği arttırarak kısa süreli hafıza sorunlarına yardımcı olur. Düzenli olarak çözülen zekâ testlerinin bilişsel gelişimde büyük oranda katkısı olduğu kanıtlanmıştır.

Zekâ testleri bazen matematik bazen optik yanılsama bazen de mantık hatası gibi birçok farklı alanda karşımıza çıkabilir. Hangi alanda olursa olsun zekâ testleri hafıza gelişimine katkısı bulunur. Haber7.com ekibi olarak bu gün sizler için hazırladığımız bu zekâ testinde gözlem gücünüzü test ederek yaratıcı düşünme becerilerinizi sınayacağız.

Hazırsanız eğlenirken gözlem gücünüzü ve yaratıcı düşünme becerinizi geliştirecek zekâ testi sorumuza geçelim.

4 HATAYI 9 SANİYE İÇERİSİNDE BULABİLECEK MİSİNİZ?Yukarıda yer alan illüstrasyon görselinde göl kenarında balık tutan iki tane adam görüyoruz. Bu resmin tamamına bakınca oldukça huzurlu ve keyifli bir ortam olduğu anlaşılıyor. Ancak bu resimde toplam 4 tane hata bulunuyor.

Sizden istediğimiz bu 4 hatayı 9 saniye içerisinde bulmanız. Tüm dikkatinizi toplayın ve süreye sadık kalın. Hazırsanız süreyi başlatalım!

MÜCADELE BAŞLADI

Zekâ testleri çoğu zaman alışılagelmiş düşünme tarzından farklı bir düşünme biçimi ister. Hafızamız görsel olarak hâkim olduğu çoğu parçayı resimler içerisinde eksik dahi olsa bakınca aslında eksiksizmiş gibi lanse edebilir. Bunun içinde daha dikkatli olmamız gerekir ve tüm odağınızı resme odaklamanız gerekir.

Hatayı bulma zekâ testi, geçmişte hazırladığımız zekâ testlerine kıyasla daha zahmetsiz ve basit. Tek yapmanız gereken beyin gücünüzü biraz zorlayarak detaylara odaklanmak.

Süre bitiyor, hataları fark edebildiniz mi? Tüm hataları bulanları tebrik ederiz. Bu testi arkadaşlarınız le paylaşıp onlarında eğlenirken gözlem becerilerini geliştirmesine destek olabilirsiniz.

Ve süre bitti. Resimdeki hataların yer aldığı görseli aşağıya bırakacağız ama hala tüm hataları bulamadıysanız cevapları görmeden tekrar deneme şansınızı kaçırmayın.

Evet, hazırsanız tüm hataların işaretlendiği cevap görseline geçelim.

İşte resimde yer alan ve sizden bulmanızı istediğimiz 4 hata;Evet, burası bir göl ve yunuslar gölde yaşamaz. Beyaz atın ise bir tek boynuzu var ve tel boynuzlu atlar gerek değil. Köpeği seven adamın oturduğu sandalyenin de bir ayağı yok ve havada duruyor. Son olarak da balık tutan diğer adamı oltasının ucu bir fırça başlığı. İşte hepsi bu kadardı.

Peki, siz verilen süre içerisinde 4 hatayı bulabildiniz mi yoksa süreyi aştınız mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x