3 Yatırım Kurumundan Aynı Şekilde Dolar Tahmini

ZiraatFX Günlük Bülteni’ne göre dolar/TL dünkü işlemlerde yüzde 0,2 oranında değer kazanarak 32,43 seviyesinden günü tamamladı. ABD’de perakende satışlarının beklentileri aşması ve San Francisco Fed Başkanı Daly’nin temkinli açıklamalarıyla doların güçlenmesi desteklendi. Bugün ise TSİ 20:15’te Fed Başkanı Powell’ın faiz indirimi konusundaki mesajları takip edilecek. Öte yandan İsrail’deki tansiyon artışı risk iştahını baskıladı.

Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni’ne göre Türkiye’de merkezi yönetim bütçe dengesi mart ayında 209 milyar TL açık verdi. Yılın ilk çeyreğinde ise bütçe açığı 513,5 milyar TL olarak gerçekleşti. İşsizlik oranı şubatta bir önceki aya göre 0,3 puan azalarak yüzde 8,7 oldu. ABD’de ise perakende satışlar martta beklentileri aşarak aylık yüzde 0,7 artış gösterdi.

Anadolu Yatırım Teknik Bülteni’ne göre dolar/TL’de kısa vadeli direnç 32,50 seviyesinde. Kanal üst bandı 33,96’da bulunuyor. Olası geri çekilmelerde 32,36-32,20 bölgesi takip edilebilirken yukarı yönlü hareketlerde 33,36 ve 33,65 seviyeleri izlenebilir.

PİYASALARDA FED BEKLENTİLERİ VE BÜTÇE AÇIĞI İZLENİYOR

ZiraatFX, Gedik Yatırım ve Anadolu Yatırım’ın günlük bültenlerine göre dolar/TL’de kısa vadeli direnç 32,50 seviyesinde görünüyor. ABD’de perakende satışlarının beklentileri aşmasıyla doların güçlendiği görülüyor. Türkiye’de ise merkezi yönetim bütçe dengesi mart ayında 209 milyar TL açık verirken, işsizlik oranı yüzde 8,7 olarak gerçekleşti. Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları ve jeopolitik riskler piyasaların odağında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x